Zlaté tažení Rubeny na australské Crocodile Trophy 2012

Ve dnech 20. - 28. 10. 2012 se uskutečnil jeden z nejtěžších, nejdelších a nejdobrodružnějších MTB závodů na světě -  Crocodile Trophy. Na 933 km dlouhou trať z Cairns do Cooktownu rozdělenou do devíti etap se vydalo 170 závodníků. Celkové převýšení etapového závodu 16 tisíc výškových metrů v mimořádně náročných klimatických podmínkách (až 45°C) dokázali nejlépe zdolat jezdci týmu Rubena Rocky Trail Racing, kteří ovládli celkové hodnocení závodu hned v několika kategoriích. Hvězdou se stal Ivan Rybařík v dresu Rubena, který čtyři etapy vyhrál a ve třech skončil na druhém místě. Stylem, kterým deklasoval všechny soupeře, si vysloužil přezdívku „Ivanator“. Získal první místo v absolutním hodnocení závodu, vyhrál i bodovací soutěž a jeho tříčlenný tým obsadil první místo v družstvech. Australští členové týmu Rubena Mark Griffin a Aaron Lakeman také vyhráli kategorii Adventure team Elite. Kategorii Masters ovládl další tovární jezdec Rubeny Milan Špolc. Češi i pláště Rubena tak zanechali nesmazatelnou stopu v historii Crocodile Trophy. Nejfrekventovanějším dezénem byla SCYLLA TOP DESIGN  Greyline (V96) v bezdušovém provedení Tubeless Supra a rozměru 29 x 2,25.