Tereza Huříková mistryní světa na pláštích RUBENA

Tereza Huříková se stala v italském Livignu juniorskou mistryní světa v cross country. Zvítězila s náskokem 63 sekund před Němkou Hannou Kleinovou a třetí Tanjou Zakeljovou ze Slovinska.

První zlato a titul juniorské mistryně světa získala v disciplíně cross-country Tereza Huříková na pláštích RUBENA na mistrovství světa horských kol v italském Livignu. Tereze se tak splnilo velké přání a stylem start - cíl si dojela pro vysněný duhový trikot. Již při průjezdu cílem po prvním okruhu  měla před soupeřkami náskok minutu a půl a bylo jasné, že pokud se  nestane něco mimořádného, titul jí při loučení s juniorskou kategorií neunikne. Náskok postupně  zvýšila až na dvě minuty a v závěru si mohla dovolit tempo zvolnit a bezpečně kontrolovat pozici.

"Jelo se mi velmi dobře. Věděla jsem, že hned od startu musím být vepředu a dost mě překvapilo, že jsem tak rychle získala hodně velký náskok. Jsem nesmírně šťastna, že se mi po loňské smůle podařilo zvítězit," neubránila se Tereza v cíli slzám.

Po zlatu z loňského světového šampionátu v silniční časovce tak přidala Tereza Huříková do sbírky další nejcennější kov. Kromě toho získala dvě stříbra z ME v cross country v letech 2003 a 2004.