Rallye Dakar 2007 s výrobky MITAS a RUBENA

Ve dnech 6. – 21. ledna se konal 29. ročník jedné z neprestižnějších a zároveň nejnáročnějších motoristických soutěží světa - RALLYE DAKAR 2007.

Letošní ročník prokázal opětovně vysokou kvalitu a spolehlivost výrobků MITAS (motocyklové pláště) a RUBENA (vlnovce vzduchového pružení, technická pryž lisovaná), kterými byly vybaveny dopravní prostředky sponzorovaných sportovních posádek. K těm patřili například Ivo Kaštan a Martin Macek v kategorii motocyklů (MITAS) a Tomáš Tomeček v kategorii kamionů (RUBENA). Dakarský veterán Ivo Kaštan obsadil slušné 51. místo a Martin Macek, který se soutěže účastnil vůbec poprvé, projel cílovou páskou dokonce jako patnáctý! Mnohonásobný účastník Rallye Dakar Tomáš Tomeček se umístil na pěkném jedenáctém místě.

Celkem 245 motocyklů, 145 automobilů a 85 kamionů se vydalo na trať dlouhou bezmála 8000 km Evropou a Afrikou. Do cíle dojelo 132 motocyklů, 109 automobilů a 60 kamionů. Již tato statistika naznačuje, čím vším museli soutěžní jezdci projít... Celá akce měla již tradičně velkou mediální sílu, denně byla odvysílána řada televizních a rozhlasových reportáží a zpravodajství z rallye uveřejňoval veškerý světový i tuzemský tisk. Podle oficiálních zdrojů sledovalo soutěž pravidelně  přes 150 milionů diváků jen v samotné Evropě.