Na ME ve sjezdu minikár dominovaly značky MITAS a RUBENA

Na 26. Mistrovství Evropy ve sjezdu minikár (SPEEDDOWN), které se konalo ve dnech 18. - 20. července 2008 u Semil, se výrazně prosadily značky MITAS a RUBENA, když závodníci všech osmi soutěžních kategoriích (C1 až C8) na své závodní monoposty nasadili v drtivé většině právě pláště těchto značek.

Náročná závodní trať v délce 1800 metrů s převýšením 95 metrů, s 5 pravotočivými a 5 levotočivými zatáčkami dala výborný předpoklad pro uspořádání tohoto významného sportovního podniku, který byl skutečným vrcholem sportovní sezony pro 250 členné startovní pole nejlepších evropských jezdců.

Svého druhu zajímavostí byla sama trať závodu, zasazená do nádherné krajiny Českého ráje. Tuto vyhlášenou Národní přírodní památku nemohly ekologicky šetrné minikáry, byť uhánějící téměř stokilometrovou rychlostí, nijak poškodit, naopak pořádáním evropského šampionátu v této oblasti došlo k její významné propagaci a zviditelnění.

Nejprestižnější závodní kategorii C4 Elite men vyhrál dlouholetý zkušený český reprezentant Jan Sejkora na pneu RUBENA V20 JUMBO:

1. SEJKORA Jan         CZ     3:34.613
2. FRECHIN  Julien      FR     3:35.901
3. ROSSI    Sauro       IT     3:37.547

Partnerství společností RUBENA a MITAS s pořadatelským výborem ÚAMK ČR umocnilo pozici obou značek v celkovém propagačním aranžmá šampionátu.