Mistrovství Evropy v Enduro začalo

V maďarském Csitáru, nedaleko slovenských hranic se ve dnech 15. -16. 5. 2004 uskutečnil první závod seriálu mistrovství Evropy v Enduro.

Pořadatelé připravili  80 km dlouhý okruh se dvěma testy. Ty byly velmi jednoduché a krátké,  s dlouhými rovinami, na kterých však více než jezdecké umění závodníků rozhodoval výkon motocyklu. Po oba dva dny byly tratě mokré, ale rychle osychaly, takže průjezdem každého jezdce byly stále rychlejší. Bohužel druhý den ve druhém kole začalo vytrvale pršet,  podmínky se sice srovnaly, ale slabší jezdci začali mít problémy s objížděním tratě i testů.  Jury nakonec závod po druhém kole ukončila a současně zrušila poslední měřený test. To se výrazně projevilo na konečných výsledcích. Zdeněk Gotwald  v sobotu obsadil 3. a v neděli 4. místo. Martin Gotwald skončil 9. a 11.
V hodnocení států však Česká republika obsadila za oba dny 1. místo.