KOLO PRO ŽIVOT 2006

Na veletrhu Sport Life 2006 v Brně byla předáním cen zakončena první část 7. ročníku nejmasovější a nejprestižnější cyklistické akce v České republice, kterou je Kolo pro život.

Sedmého ročníku se zúčastnilo patnáct tisíc závodníků ve všech věkových kategoriích a závody sledovalo přes třicetpět tisíc diváků. Přeformátovaný časopis Kolo pro život obdrželo šedesát tisíc příznivců cyklistiky. Mimořádně přínosným se stal TV pořad natáčený týmem pod vedením Martina Vichnara, který v celkové stopáži 360 minut odvysílala ČT4 Sport.

Druhou závěrečnou částí  projektu Kolo pro život byla finálová hra, která proběhla 14. 11. 2006 pod názvem "Tandemy stoupají na Ještěd" a byla nepochybně podpořena speciálně sestaveným tandemem dvou současných cyklistických veličin, kterými jsou T. Huříková a J. Svorada. Jednou ze soutěžních otázek byl tip na výsledný čas dvou cyklistických tandemů, který bude dosažen při jízdě od pobočky České spořitelny v Liberci na Ještěd. Výsledný čas dvou tandemů byl 1:03:56,90 a výhercem 1. ceny (osobní automobil Toyota Aigo) se stal Michal Rajholec, jehož tip se od výsledku odchyloval o 34 setin sekundy.

Slavnostní a společenské zakončení letošního seriálu Kolo pro život se uskuteční v Praze v Sazka Aréně 5. 12. 2006.